کاشی خلیج
خانه / دسته‌بندی نشده / تفاوت کاشی و سرامیک از نگاه خریداران

تفاوت کاشی و سرامیک از نگاه خریداران

تفاوت کاشی و سرامیک از نگاه خریداران

کاشی و سرامیک:

یکی از عناصر مهم ظریف کاری ساختمان, کاشی و سرامیک است. که جلوه و زیبایی خاصی به نقاط مختلف ساختمان می دهد. لذا شناخت دقیق انواع کاشی و سرامیک و کاربرد صحیح هر یک در فضای ساختمان کمک شایانی به خریداران و گروه هدف این محصول می کند. تا بتوانند انتخاب درست و رضایت بخشی از خرید خود داشته باشند.

زمانی که مشتری قصد خرید کاشی و سرامیک را دارد اگر در این زمینه با متخصصین و مشاورین کاربلد در این حوزه مشورت کند در نهایت معامله برد –برد نصیب خریدار و فروشنده خواهد شد. در واقع مشتری آگاهانه, خرید درستی انجام می دهد و راضی است و فروشنده نیز از علم و تجربه خود در زمینه درست استفاده کرده و  می  تواند صاحب یک مشتری وفادار شود تا هم خریدهای بعدی را از او داشته باشد و هم با تبلیغات دهان به دهان از تجربه و تخصص فروشنده کاشی و سرامیک بین دوستان و نزدیکان خود صحبت کند و آنها را نیز تشویق کند در صورت نیاز به خرید کاشی و سرامیک, به فروشنده مورد نظر مراجعه کنند.

متخصصین و مشاورین بهلولی ۲۰ seramik.ir در حوزه سرامیک و کاشی, با خدمات خود تصور ذهنی خوبی را در ذهن مشتری حک کرده اند و آماده هرگونه مشاوره و راهنمایی از آغاز فرآیند  خرید مشتریان  تا تصمیم گیری نهایی هستند.  لذا جهت آشنایی کامل خریدار تعریفی از کاشی و سرامیک و تفاوت این دو محصول را بررسی می کنیم:

تعریف کاشی:

کاشی نسبت به سرامیک از مقاومت و استحکام کمتری برخوردار است. نسبت به درجه حرارت نیز حساس تر است به همین جهت در مکان هایی که احتمال نم و رطوبت  وجود دارد کاربرد ضعیف تری نسبت به سرامیک دارد. کاشی به عنوان محصولی ظریف بیشتر برای پوشش دیوار مناسب است تا کف ساختمان. در عین حال با وجود تنوع رنگ و سایز و نقش و نگار زیبا بیشتر از سرامیک در دیوارهای آشپزخانه, اتاق,راهروها, پارکینگ  دیوارهای حمام و دستشویی استفاده می شود. استخوان بندی کاشی از سفال است. لعاب روی کاشی ظاهری شیشه ای به آن می دهد و دقیقا همان چیزی که ما در اولین نگاه به کاشی متوجه می شویم.  لعاب روی کاشی می تواند از  جنس های متفاوتی باشد ولی اگر  از جنس سرامیک باشد در این صورت به آن کاشی سرامیکی گفته می شود. آشنایی با انواع کاشی:

  • کاشی های پرسلانی
  • کاشی بدنه سیمانی
  • کاشی موزاییکی
  • کاشی سنگ فرش
  • کاشی آجری
  • کاشی لعاب دار
  • کاشی های معدنی
  • کاشی های مکزیکی
  • کاشی های بدون لعاب
  • کاشی های سرامیکی

 

تعریف سرامیک:

کاربرد سرامیک هم روی دیوار و هم روی کف به دلیل مقاومت و استحکام این محصول است. سرامیک تشکیل شده از مواد معدنی یا غیر مالی  که نسبت به درجه حرارت و گرما و سرما مقاومت بیشتری دارد. این مقاومت در محیط های بسته بیشتر به چشم می اید ولی در محیط های باز بهتر است از سرامیک پرسلان استفاده شود که میزان جذب آب در آن حداقل است. به طور کلی ویژگی و کیفیت  سرامیک  وابسته به اجزای تشکیل دهنده آن است. درصد موادی که برای ساخت سرامیک به کار می رود انواع سرامیک را معرفی می کند.  بیشترین بخش سرامیک را خاک رس تشکیل می دهد. کاربردهای سرامیک متفاوت است مثلا علاوه بر اینکه در کف نمای ساختمان دیوار به کار می رود در تولید یک سری محصولات مانند وسایل بهداشتی, آجر, انواع سفال های تزیینی,  کانال فاضلاب ها استفاده می شود.

سرامیک های مغناطیسی: که مهمترین کاربرد آنها در حافظه کامپیوتر است  ماده اصلی تشکیل دهنده  این سرامیک اکسید آهن است.

سرامیک های  مینیاتوری: همان طور که از نامشان پیداست اندازه کوچکی دارند و دارای رنگ های بسیار متنوعی است مهمترین کاربرد آن در استخر و سونا و جکوزی می باشد.

سرامیک های پیشرفته و مدرن: در اجزای تشکیل دهنده این نوع سرامیک ها از عنصر غیر فلزی و فلزی  استفاده شده است.  و دلیل سختی زیاد و استحکام و  قدرت حرارتی بالا در این نوع سرامیک می باشد.

و انواع دیگر سرامیک که تنوع زیادی را برای حق انتخاب مشتری فراهم می کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آزاد لهونی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09109109500
شماره ثابت: 02128421413
پست الکترونیکی: saderatazad@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سرامیک پرسلان

قیمت سرامیک پرسلان و شیک ترین مدل آن

قیمت سرامیک پرسلان مهم ترین فاکتور در خرید کاشی و سرامیک می باشد. بازرگانی ما …