کاشی خلیج
خانه / صادرات کاشی و سرامیک / صادرات کاشی کاژه به کشور ارمنستان

صادرات کاشی کاژه به کشور ارمنستان

صادرات کاشی کاژه به کشور پاکستان و سایر کشور زیاد ساده و آسان هم نبوده است و همیشه مشکلاتی بر سر راه صادرات کاشی و سرامیک وجود داشته است. ایران همیشه از زمان های قدیم یکی از قطب های تولید کاشی و سرامیک بوده است وپیشینه درخشان در زمینه سفالگری باعث شده است که کشور ما تبدیل به  یکی از کار آزموده های دنیای کاشی و سرامیک باشد.

صادرات کاشی کاژه به کشور پاکستان

در سال های اخیر پاکستان یک اقتصاد روبه رشد را تجربه کرده است ،ایجاد ظرفیت های سرمایه گذاری جدید می تواند از دلایل سرمایه گذاری در این کشور باشد. ایران نیز به صورت گسترده میزان صادرات خود به پاکستان را رشد داده است.  طبق گفته های اتحادیه تولیدکنندگان کاشی و سرامیک پاکستان، کاشی و سرامیک ایرانی عوارض کمتری نسبت به کاشی های چینی برای ورود به پاکستان پرداخت می کنند.

صادرات کاشی کاژه

بازار پاکستان و ایران به نحوی مکمل یکدیگر هستند. میزان ارزش صادرات کاشی به پاکستان مبلغ ۲۲،۱۸۶،۵۳۹ می باشد که تنها ۶,۲۳ در صد از سهم کل صادرات کاشی و سرامیک ایران را به خود اختصاص می دهد.حضور فعال تاجران ایرانی در نمایشگاه های  بین المللی صنعت ساختمان پاکستان , تنوع زیاد محصولات ایرانی در بازار ۲۰۰ میلیون نفری پاکستان می تواند از دیگر دلایل صادرات کاشی به پاکستان بشمار بی آید.

موانع صادرات کاشی کاژه به کشور پاکستان

صادرات کاشی کاژه

نبود پاکستان به عنوان کشوری صنعتی , متشنج شدن  فضای سیاسی به دلیل ایجاد نا آرامی های حاصل از جنگ، می تواند به وفور بر روی میزان حجم صادرات و در آمد عضویت در سازمان تجارت جهانی داشتن تجارت آزاد با کشورهای جنوب آسیا و چین و مالزی،سبب می شود حضور در بازار پاکستان نسبت به دیگر کشورها های همسایه کمی سخت تر باشد. از دیگر مشکلات می توان به حجم بالای قاچاق کالا به این کشور اطلاع داد. به همین دلایل صادرات کاشی کاژه به ارمنستان با مشکلاتی بسیاری روبرو می باشد.

انواع کاشی از نظر ساختار

  • کاشی های پرسلانی: این کاشی ها در دمای بسیار بالا پخته می شود و همین موضوع باعث می شود که این نوع کاشی تراکم بسیار بالا، مقاومت، سختی و استحکام بالاتری نسبت به  سایر کاشی باشد.
  • کاشی های مکزیکی: سالتیو که به  آن کاشی مکزیکی هم می گویند پخته نمی شود و به  صورت طبیعی و در معرض هوا خشک می شود. ظاهر این کاشی حس جالبی به شما منتقل می کند و زیبایی خاص خود را دارد.
  • کاشی بدنه سیمان: روند ساخت این کاشی ها به این  صورت است که ماده سازنده ی آنها را درون قالب میریزند و آنها را با حرارت می پزند یا به  صورت  طبیعی خشک می کنند، همچنین می توانند برای رنگ دهی به این کاشی در ماده ی اولیه آنها از رنگ استفاده کنند.
  • کاشی موزائیکی: این کاشی ها که در دو نوع پرسلانی و یا سرامیکی  و در اندازه ۲٫۵ سانتی متر مربع ساخته می شوند و طریقه نصب آنها می تواند به  صورت  تکی باشد یا ابتدا آنها را روی صفحه های پلاستیکی یا کاغذی پیش نصب کنند و سپس از آن استفاده کنند. این موزاییک ها دو نمونه ی لعاب دار و بدون لعاب دارند.

صادرات کاشی کاژه

  • کاشی سنگفرشی: ظاهر این کاشی ها تقریبا مانند آجر است، و ضخامت آنها کمتر از آجر می باشد. از این کاشی ها برای کف ساختمان، پاسیو ها و گاهی حمام استفاده می شود و بعد از نصب نیاز به  درزگیری یا بندکشی دارند.
  • کاشی های معدنی: این نمونه کاشی لعاب ندارند و اگر از آنها در مناطق مرطوب استفاده کردید باید به  یاد داشته باشید که حتما درزگیری مناسبی برای آنها باید انجام دهید. از این کاشی ها بیشتر در مراکز تجاری استفاده می شود  چرا که هم از دوام خوبی برخوردار است و هم قیمت پایین تری نسبت به سایر نمونه ها دارد. این کاشی دارای رنگ  بندی قرمز و نارنجی بر پایه خاکی رنگ است.
  • کاشی آجری: ازاین کاشی ها برای کاربردهای بسیار خاص استفاده می شوند و ممکن است شکل ظاهری آنها شما را به  یاد آجر بیاندازد ولی داستان  به کلی با این موضوع متفاوت است. این آجرها را میتوان با چینش خاص به اشکال خاصی در آورد و از زیبایی آنها لذت برد.
  • کاشی لعاب دار: اشی های لعاب داربه این صورت ساخته می شود که بعد از پخت کاشی یک سطح شیشه ای که رنگ و طرح کاشی را به  آن اضافه می کند تا براق تر شودند و تمیز کردن آنها ساده تر شود. از این  کاشی ها می توان برای دیواره های حمام، دستشویی، آشپزخانه و… می توان استفاده کرد همچنین تنوع طرح و رنگ بالای این کاشی ها یکی از نقاط قوت آن است.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آزاد لهونی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09109109500
شماره ثابت: 02128421413
پست الکترونیکی: saderatazad@gmail.com

مطلب پیشنهادی

صادرات کاشی به عمان

صادرات کاشی به عمان | فروش کاشی ارزان

صادرات کاشی به عمان بخشی از آمار صادرات این کالا را هر ساله به خود …