کاشی خلیج
خانه / دسته‌بندی نشده / نقش کاشی و سرامیک در طراحی دکوراسیون داخلی

نقش کاشی و سرامیک در طراحی دکوراسیون داخلی

نقش کاشی و سرامیک در طراحی دکوراسیون داخلی

پیشرفت در صنعت سفالگری, با تغییر شکل کوره ها, رنگ آمیزی و لعاب کاری منجر به پیدایش هنر زیبای کاشی و سرامیک شد. البته کاشی های اولیه ظاهری زمخت داشتند و با کاشی های امروزی که ظرافت و استقامت خاصی دارند تفاوت زیادی داشتند. صنعت کاشی و سرامیک جزء لاینفک زیبایی در ساخت و ساز به حساب می آیند. و کاربردی انکار ناپذیر در تزیین تمدن های بشری دارند. معمار با تجربه  علم و هنر را درهم می آمیزد. و به یک شی ء بی جان جان می دهد طوری که در طول تاریخ کاشی و سرامیک به کار رفته در بناها و ساختمان ها و مساجد با بیننده حرف می زنند. در واقع طی تحول عظیمی, صنعت کاشی و سرامیک از سنتی  و تولید کم به سوی صنعتی شدن و تولید گسترده پیش رفت.

کاربرد کاشی و سرامیک:

ماده اصلی به کار رفته در سرامیک خاک است که از نوع خاک کائولین و خاک سفال می باشد. لعاب, رنگ معدنی که روی سفال خشک شده را می پوشاند  و یک لایه  شیشه ای نازک در سطح سرامیک تشکیل می دهد. کاربرد سرامیک بسیار وسیع است  و روز به روز بر اهمیت کاربرد سرامیک افزوده می شود. در کف سازی و نمای داخلی و خارجی  در تولیدات انواع مصالح ساختمانی در صنایع مختلف از جمله سفینه های فضایی و…..

کاشی را از دیرباز در تزئینات خارجی اماکن مذهبی بسیار دیده ایم.  که در انواع لعاب دار و بدون لعاب  و در دو دسته کفی و دیواری کاربرد دارد. عمده کاربرد کاشی جهت تزئینات داخلی و خارجی ساختمانها و بناها و جهت عایق رطوبتی در محیط های بهداشتی در حمام و دستشویی و آشپزخانه  و …… در اندازه های گوناگون با رنگ های گوناگون جلوه ای خاص را در نظر بیننده خلق می کند.

نقش کاشی و سرامیک در طراحی دکوراسیون داخلی:

کاشی و سرامیک در هنر معماری نمادی از شکوه و عظمت هستند انواع کاشی و سرامیک  در رنگها و طرح های متنوع در بازار قادر است رضایت گروه های هدف مختلف با نیازها و خواسته های متفاوت را تامین کند. نقش کاشی و سرامیک برای ایجاد تغییرات بزرگ را دست کم نگیرید. یک دکوراسیون شیک و ایجاد نقش و نگار  در هر جایی از خانه بیننده را شگفت زده خواهد کرد. دقت در جزییات رنگ و طرح کاشی و سرامیک  در ایجاد منظره های سنتی و کلاسیک نقش عمده ای دارد. به طور مثال استفاده از رنگ آبی فیروزه ای, شکوه  و عظمت بنا را به رخ هر بیننده ای می کشاند.  هنر کاشیکاری که در  استفاده از  کاشی های تزیینی  برای پوشش ستون ها  و دیوارها  و فضای خالی بین کابینت ها در آشپزخانه  به کار میرود  طراحی داخلی را جذاب تر و زیباتر می کند. کاشی های کوچک قادرند تغییرات باورنکردنی ایجاد کنند در حوض ها و یا سنگ فرش های حیاط جلوه ای زیبا خلق کنند.  نقش کاشی و سرامیک در زیبایی راهرو ها و دالان ها را نمی توان نادیده گرفت. کاشی ها محیط بی جان را جان می دهند.  استفاده از کاشی های طرح دار بین مبلمان خانه  در حکم یک فرش, نشانه قدرت در این هنر است. در گذشته از کاشی ها و سرامیک های یک دست و یک رنگ در طراحی داخلی حمام و دستشویی استفاده می شد حال اینکه امروزه با توجه به نقش کاشی و سرامیک در طراحی داخلی استفاده از چندین رنگ برای تزیین کف و دیوار به کار می رود.  عناصر رنگی که در نازک کاری بنا استفاده می شوند اگر با  ایده های ناب معمار و دقت و سلیقه مشتری آمیخته شوند حس وحال دلنوازی را به محیط می دهند.

شرکت لهونی:

صنعت کاشی و سرامیک در ایران غنی از رنگ و نقش و تنوع است. خریداران جهت انتخاب کاشی و سرامیک فقط نیاز  به مشاورین و متخصصین حرفه ای در زمینه کاشی و سرامیک دارند که بتوانند بهترین انتخاب را از نظر زیبایی, قیمت,   کیفیت ,رنگ و نقش, و… تجربه کنند. لذا  شرکت لهونی با کادری مجرب و حرفه ای و سابقه گسترده در حوزه کاشی و سرامیک می تواند تجربه خرید رضایت بخش را برای خریداران کاشی و سرامیک  و خریداران زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی  تضمین کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
آزاد لهونی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09109109500
شماره ثابت: 02128421413
پست الکترونیکی: saderatazad@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت سرامیک پرسلان

قیمت سرامیک پرسلان و شیک ترین مدل آن

قیمت سرامیک پرسلان مهم ترین فاکتور در خرید کاشی و سرامیک می باشد. بازرگانی ما …